JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT?

PODEPIŠTE NAŠI VÝZVU. Můžete přidat i komentář nebo poznámku, jakým způsobem byste rádi pomohli (veřejně se to nikde neobjeví, jen v naší interní tabulce :-)). Nebo se s konkrétní nabídkou pomoci můžete ozvat přímo na náš email info@cesipomahaji.cz

SLEDUJTE NÁŠ WEB A FACEBOOK a sdílejte informace o situaci v uprchlických táborech, ale i na naší politické scéně. Snad se nám obojí podaří společně alespoň trochu zkultivovat.

POMOC DĚTEM, KTERÉ PŘIJEDOU (A MY VĚŘÍME, ŽE OPRAVDU PŘIJEDOU :-))

STÁLE POTŘEBUJEME RODINY, KTERÉ BY SE DĚTÍ UJALY. VÍCE NEŽ 200 RODIN SE JIŽ PŘIHLÁSILO V LOŇSKÉM ROCE, KDY NAŠE KAMPAŇ ZAČALA. BOHUŽEL ROK ČEKÁNÍ JE OPRAVDU DLOUHÁ DOBA, TAKŽE SE JIŽ MNOHA RODINÁM ZMĚNILA SITUACE NEBO PŘIJALY DO PĚSTOUNSKÉ PÉČE ČESKÉ DÍTĚ.

Dále budeme potřebovat:  

  • HOSTITELSKÉ RODINY NEBO JEDNOTLIVÉ “HOSTITELE”, kteří by s dětmi trávili čas, ukázali jim krásy ČR a představili českou kulturu. Ale hlavně… byli jejich přáteli.
  • ZAJIŠTĚNÍ LÉKAŘSKÉ PÉČE, PSYCHOLOGICKOU A TERAPEUTICKOU POMOC, KROUŽKY, MATERIÁLNÍ POMOC (oblečení, hygienické potřeby, prostě vše, co takové dítě potřebuje) atd.

FINANČNÍ POMOC: Jsme občanská iniciativa (nikoliv nezisková organizace), takže nemáme formální zakotvení v zákoně a tedy ani číslo účtu. Chceme se tak vyhnout tomu, aby nás někdo mohl nařknout ze ziskuchtivosti. Až děti dorazí, tak bude založen fond přímo pro ně. Budeme Vás informovat. 

Pokud ale nechcete stále jen čekat, čtěte dále 🙂

V současné chvíli sháníme odborníky na PR (které si nemůžeme dovolit zaplatit :-)) a dodávku k zapůjčení – k převozu materiální pomoci do uprchlických táborů (stačí jen na pár dní).

POMOC TĚM, KTEŘÍ UŽ V ČR JSOU…

DOBROVOLNICKÁ nebo FINANČNÍ POMOC: Ozvěte se nebo přispějte organizacím, se kterými spolupracuje a kterým plně důvěřujeme – Organizace pro pomoc uprchlíkůmIniciativa HlavákPomáháme lidem na útěku nebo Amaria.

Často se na nás obrací různé organizace s prosbou o KRÁTKODOBÉ UBYTOVÁNÍ lidí, kteří se z různých důvodů ocitli bez občanství a tedy většinou i bez ubytování. V současné chvíli jde o pana Jesuse z Angoly, kterému je 50 let, vystudoval v ČR univerzitu a mluví plynně česky.

HOSTITELSKÁ PÉČE pro děti bez doprovodu: Například 2 chlapci z Angoly shání přátele, někoho s kým by mohli trávit část svého volného času, jezdit na výlety, poznávat místní kulturu atd.

HOSTITELSKÁ PÉČE pro české děti z dětských domovů: Sháníme rodinu, která by mohla občas trávit víkendy s 10letým romským chlapcem, který strávil skoro celý život v DD (nyní je v DD Sedlec – Prčice). 

POMOC LIDEM V UPRCHLICKÝCH TÁBORECH…

MATERIÁLNÍ POMOC: Pokud máte doma zimní oblečení, hygienické potřeby nebo trvanlivé potraviny, můžete je věnovat spolku Amaria, který je doručí přímo do uprchlických táborů na Balkáně. Na řecký ostrov Chios zase vozí materiální pomoc spolek My je v tom nenecháme.

DOBROVOLNICTVÍ: Můžeme Vás spojit s místními organizacemi na ostrově Lesbos, které dělají opravdu skvělou práci, bez níž by tábory vůbec nemohly fungovat. Uvidíte nejen hrozné podmínky v táboře, ale také neskutečnou vůli k životu lidí, kteří v nich musí žít. 

FINANČNÍ POMOC: Prosíme o dar projektu Hope Project nebo Home for All na řeckém ostrově Lesbos nebo organizaci Refugee Biriyani & Bananas (tábory v Bosně a Hercegovině a na řeckých ostrovech Chios a Samos).

Děkujeme!

JAK MOHU AKTUÁLNĚ POMOCI